OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WWIELKANOCNA 2024.04.07.
ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 1. Dzisiejsza druga Niedziela Wielkanocna jest Świętem Miłosierdzia Bożego.
  Bóg pragnie nam przypomnieć o Swojej nieskończonej Miłości do każdego z nas,
  o Swoim Miłosierdziu, które jest większe niż nasza niewiara, jest potężniejsze niż nasz grzech i niewierność. Zawierzmy Bogu jak św. Tomasz Apostoł, jak św. Faustyna
  i wołajmy: „Pan mój i Bóg mój” oraz „Jezu ufam Tobie.”
 2. Dzisiaj o godz. 15:00 zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Naszą modlitwą chcemy wynagradzać Bożemu Miłosierdziu za grzechy nasze i całego świata
  i prosić o Miłosierdzie Boże dla naszych zmarłych i dusz w czyśćcu cierpiących.
 3. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia Bożego. Pragniemy dziękować Bogu za dar Jego Miłosierdzia, które objawił nam w Jezusie Chrystusie. Jezus Chrystus zaprasza nas do przebaczenia i miłości braterskiej.
 4. Dziś przypada Międzynarodowe Święto Caritas. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek.
 5. Na poniedziałek 8 kwietnia została przeniesiona Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte będą odprawione w tym dniu w następującym porządku: 7:30, Chyły – 9:00 i wieczorem o godz. 18:00. W tym dniu przeżywamy Dzień Świętości Życia ustanowiony przez św. Jana Pawła. W tym dniu wiele osób podejmuje Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy do tej troski o życie. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki.
  Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmówieniu jednej tajemnicy różańcowej oraz przeznaczonej modlitwy w intencji dziecka i rodziców. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się deklaracje z modlitwą i zobowiązanie do Duchowej Adopcji. Można wziąć taką deklarację, wpisać swoje dane i jedną część tej deklaracji przynieść do kościoła w Uroczystość Zwiastowania i złożyć przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.
 6. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła. W miesiącu marcu złożyliście 2435 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Kosidło Monika, Łanczkowska Krystyna, Kołodziej Stanisław, Surowaniec Krystyna.
 8. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Wańkowicza numery
  od 71 – 100.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.