OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO
ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 2023.12.31.

 1. Dzisiaj Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Popatrzmy na świętą Rodzinę
  i na nasze rodziny. Zachwyćmy się świętością i miłością i naśladujmy w codziennym życiu Świętą Rodzinę. Zawierzmy rodziny naszej parafii i rodziny Waszych dzieci
  w ręce Świętej Rodziny. Podczas sumy odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 2. Z inicjatywy Rycerzy Kolumba zachęcamy do przystąpienia  do Duchowej Adopcji Małżeństwa Zagrożonego Rozpadem. Formularz przystąpienia wraz z codzienną modlitwą za rodzin można wziąć w zakrystii. Formularz:
 3. W dzisiejszą niedzielę 31 grudnia przypada ostatni dzień Roku Pańskiego 2023.
  Z naszych serc niech płynie dziękczynne Te Deum za przeżyty czas i za wszystkie łaski, jakie otrzymaliśmy w minionym roku. Po sumie odbędzie się nabożeństwo dziękczynne.
 4. W poniedziałek 1 stycznia – Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.
  Bóg Ojciec tak nas umiłował, że dał nam Swojego Syna, Którego przyniosła na świat Święta Boża Rodzicielka Maryja. Jest to światowy dzień modlitw o pokój.
  Po Sumie nabożeństwo błagalne o pokój. Msze św. w tym dniu będą sprawowane jak
  w każdą niedzielę.
 5. W sobotę 6 stycznia będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Bóg objawił się jako człowiek, by przynieść zbawienie wszystkim narodom. Uznajmy w Nim naszego Pana, jak uznali Go Mędrcy ze Wschodu, składając Mu dary: złoto, kadzidło i mirę. I my złóżmy Jezusowi dary: złoto naszych serc, kadzidło naszych słów i czynów i mirrę naszych cierpień i udręk codzienności. Msze św. tym dniu będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła, które można zabrać do domu, aby wonią kadzidła napełnić dom, aby nasze modlitwy wraz z wonią kadzidła wznosiły się do Boga, a kredą na drzwiach domu wypisać inicjały imion Królów i kolejny rok, aby wyrazić, że jak Ci Mędrcy ze Wschodu również i my szukamy Chrystusa i cieszymy się z Jego odnalezienia.
 6. Wyrazem naszej wiary, miłości i radości z przyjścia Bożej Dzieciny na świat niech będzie udział w Orszaku Trzech Króli. Orszak rozpocznie się Mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Rozwadowie. O godz. 12:00 rozpoczęcie Orszaku i przemarsz do Bazyliki Konkatedralnej. Orszak zakończy się w Bazylice koncertem „Mała Armia Janosika”.
 7. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych.
 8. W przyszłą niedzielę Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na godz. 10:00 do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji dzieci i wnuków.
 9. W najbliższą niedzielę 7 stycznia zapraszamy dzieci z kl. III i ich rodziców na Mszę św. o godz. 12:00, po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców.
 10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 11. We czwartek Godzina Święta – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00
  – 18:00.
 12. W piątek okazja do spowiedzi z racji pierwszego piątku od godz. 17:30.
  O godz. 18:00 Msza św. i nabożeństwo pierwszego piątku.
 13. O godz. 18:00 zapraszamy młodzież z kl. VI, VII I VIII.
 14. W piątek po godz. 8:00 odwiedzimy chorych z racji pierwszego piątku.
 15. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Ponieważ w tym dniu jest Uroczystość Trzech Króli i uczestniczymy o różnych godzinach we Mszy św., dlatego prosimy, aby Ci którzy odprawiają pierwsze soboty odprawili nabożeństwo prywatnie odmawiając litanię do Matki Bożej i rozważanie Tajemnic Różańca.
 16. W tym tygodniu dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej. Program znajduje się poniżej.
 17. Kancelaria parafialna w okresie kolędowym czynna jest po Mszy św. wieczornej.
 18. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Leśniewski Stanisław, Gorczyca Krystyna, Bulira Wiesław, Pawłowski Roman, Kluz Irena, Serwan Krystyna.
 19. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Kossaka numery od 31 do 64. Proszę ustalić termin z Panią Teresą, bo w sobotę przypada święto.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.