OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ADWENTU „B” 2023.12.17.

 1. Dziś trzecia niedziela Adwentu – Gaudete – niedziela radości, bo Pan Jezus jest już blisko.
 2. Tegoroczny Adwent dobiega końca. Czy uczestniczyłem chociaż raz we Mszy św. Roratniej. To okazja, aby wraz z Maryją dobrze przygotować się na przyjęcie Jezusa. Aby godnie przyjąć Jezusa do naszych serc, aby te Święta Bożego Narodzenia i całe nasze życie przeżywać z Jezusem, skorzystajmy w tym tygodniu z Sakramentu Pokuty.
 3. Każdy kto pragnie pojednać się z Bogiem i człowiekiem w Sakramencie Pokuty może
  to uczynić w najbliższy czwartek 21 grudnia. Będzie to dzień spowiedzi parafialnej. Spowiedź będzie trwała od godz. 9:00 – 12:00 i po południu od 15:00 – 18:00.
  Z Sakramentu Pokuty można też korzystać codziennie przed Mszą św. rano
  i wieczorem.
 4. Zapraszamy na Roraty codziennie o godz. 7:00.
 5. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie w naszych rodzinach tzw. „suche dni” – środa, piątek i sobota.
 6. Prosimy zgłaszać osoby starsze i chore, które pragną przed Świętami skorzystać
  z Sakramentu Pokuty i przyjąć Pana Jezusa w Komunii św. Osoby te odwiedzimy
  w najbliższy czwartek 21 grudnia od godz. 8:00.
 7. W zakrystii są do nabycia opłatki i świece na stół wigilijny.
 8. W poniedziałek zostaną przywiezione choinki do naszego kościoła. Bardzo proszę chętnych mężczyzn i Rycerzy Kolumba we wtorek na godz. 13:00 /można i wcześniej/ do oprawienia choinek, ustawienia szopki. A po południu o godz. 16:00 zapraszam wszystkich chętnych do udekorowania choinek, założenia światełek i udekorowania szopki. Zapraszam wszystkich chętnych do tych prac i grupy parafialne: Oazę Rodzin, Krąg Biblijny, Akcję Katolicką, Żywy Różaniec, Rycerzy Kolumba, Scholę, Ministrantów.
 9. W kościele dolnym proszę o zrobienie Szopki i udekorowanie choinek Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusa.
 10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Pokora Maria,
  Rożek Anna, Podkańska Lucyna, Dyjewska Halina, Magdziak Bronisław, Dyguś Teresa, Zięba Jan, Kata Grażyna, Czok Irena i Zenon, Jakubowicz Wiesława.
 11. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy St. Koper bloki nr 3 i 5. Posprzątać kościół można już w piątek. Dogodną godzinę do sprzątania proszę ustalić
  z Panią Teresą.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.