OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ADWENTU „B” 2023.12.10.

 1. Adwent to czas oczekiwania i przygotowania naszych serc na przyjęcie Boga, Który przychodzi do nas. Wzorem umiłowania Boga i przyjęcia Go, jest dla nas Maryja, Matka Jezusa.
 2. W tym czasie Adwentu czuwajmy wraz z Maryją uczestnicząc we Mszy świętej Roratniej o godz. 7:00. Niech każdy z nas znajdzie chwilę czasu, aby uczestniczyć w Roratach, aby spojrzeć na Maryję, Która uwierzyła Bogu, a Bóg dokonał w Jej życiu i przez Nią tak wielkich rzeczy.
 3. Dzisiaj jest dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
  Po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.
 4. W zakrystii są świece Caritasu na stół wigilijny.
 5. W zakrystii są poświęcone opłatki. Prosimy o wzięcie opłatka dla swojej rodziny, trzeba też zanieść opłatek sąsiadom, którzy nie mogą przyjść. Jeżeli ktoś nie może złożyć ofiary niech weźmie opłatek i pomodli się w intencji naszej parafii. Ofiary z opłatków przeznaczone są na ogrzewanie kościoła.
 6. Przed Świętami odwiedzimy osoby, do których przychodzimy w pierwsze piątki miesiąca, aby mogły przyjąć przed Świętami Pana Jezusa do swoich serc.
  Prosimy o zgłaszanie jeszcze innych osób, które na Święta chcą skorzystać
  z Sakramentu Pokuty i przyjąć Jezusa w Komunii świętej.
 7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na prace przy kościele. W miesiącu listopadzie złożyliście 5985 zł.
 8. Bardzo prosimy o włączenie się do akcji „Świąteczna paczka” dla potrzebujących pomocy.
 9. We wtorek przypada wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe – Święto patronalne Rycerzy Kolumba. Zapraszamy chętnych mężczyzn do włączenia się do tej wspólnoty. Można porozmawiać z Rycerzami lub podejść do zakrystii do ks. Proboszcza.
 10. W środę przypada wspomnienie św. Łucji, dz.m.
 11. We czwartek przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża, k.dK.
 12. W środę 13 grudnia przypada 42 rocznica wprowadzenia stanu wojennego.
  Otoczmy modlitwą naszą Ojczyznę, aby mogła żyć w pokoju i by zawsze była wierna Bogu.
 13. Nasz organista Pan Grzegorz studiuje w Warszawie i otrzymał ofertę pracy jako organista w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Nie mamy organisty, poszukujemy nowego organisty, który swoją muzyką będzie nam pomagał przeżywać świętość
  i piękno liturgii.
 14. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Stój Krystyna, Żak Urszula, Kowalczyk Stanisław, Harasiuk Mieczysława, Sowa Irena, Drozd Maria, Butryn Krystyna, Olko Anna, Rzekęć Michał, Fiuk Bożena.
 15. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy St. Koper, blok nr 2.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.