OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU „B” 2023.12.03.

 1. Dziś pierwsza niedziela Adwentu, pierwszy dzień nowego roku liturgicznego.
  Adwent to czas oczekiwania na przyjście Pana. Wzorem oczekiwania i przyjęcia Jezusa jest Maryja. Przygotujmy nasze serca na przyjęcie Zbawiciela razem z Maryją. Zapraszamy na RORATY – Mszę świętą  o Matce Bożej, codziennie o godz. 7:00. /oprócz niedziel i uroczystości/. Zapraszamy na Roraty dzieci, młodzież i starszych, każdego kto tylko może, aby wpatrywać się w Maryję i z Nią przyjąć Jezusa do naszych serc i rodzin.
 2. W dzisiejszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. We czwartek Godzina Święta
  – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – 18:00.
 4. Przyszła niedziela to Dzień Modlitw i Pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
  Po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.
 5. Dzisiaj po rannej Mszy św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  Bardzo proszę, aby każda rodzina wzięła opłatek na wigilię. Opłatki można wziąć codziennie po Mszy św. w zakrystii lub kancelarii. Ofiary z opłatków przeznaczone
  są na ogrzewanie kościoła. Jeżeli ktoś nie może złożyć ofiary niech weźmie opłatek
  i pomodli się w intencji parafii.
 6. W poniedziałek przypada wspomnienie Św. Barbary.
 7. W środę przypada wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa dobroci, niech w tym szczególnym dniu dobroć płynie z naszych serc.
 8. W piątek 8 grudnia będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wraz z całym Kościołem uwielbiajmy Boga za Maryję, Którą wybrał i przygotował na Matkę Swojego Syna przez przywilej Niepokalanego Poczęcia. Msze św. w tym dniu będą sprawowane w następującym porządku: 7:30, Chyły – 9:00
  i wieczorem o godz. 18:00.
 9. Według objawienia Matki Bożej w Montichiari we Włoszech, Matka Boża pragnie,
  aby w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia w południe od godz. 12:00 – 13:00 obchodzono GODZINĘ ŁASKI dla całego świata. Zapraszamy do modlitwy w tej godzinie. W tym czasie kościół dolny i kaplica na Chyłach będą otwarte.
  Starszych i chorych prosimy o modlitwę w domu.
 10. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia o godz. 18:00 na Mszę św. zapraszamy dzieci
  z kl. III i ich rodziców. Podczas tej Mszy św. poświęcone zostaną medaliki z Matką Bożą. Medalik to znak miłości i przynależności dzieci do Maryi, dzieci które już wkrótce przyjmą Jezusa do swoich serc w czasie Pierwszej Komunii świętej.
 11. Jak co roku Caritas przygotował świece na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony jest na pomoc dzieciom. Świece będzie można nabyć  w zakrystii
  od środy w sugerowanej cenie 10 zł.
 12. W okresie Adwentu wiele osób robi różnego rodzaju postanowienia dla lepszego przygotowania się do Uroczystości Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Jezusa. Na stoliku wyłożone są karteczki na „Adwentowe postanowienia”, które można wypełnić anonimowo i zostawić po Roratach lub niedzielnej Mszy św. w koszyku przy wyjściu z kościoła. Podczas Pasterki te wszystkie postanowienia ofiarujemy Bożej Dziecinie. /prosimy nie podpisywać tych karteczek/.
 13. Bóg zapłać Pani Teresie nasze Zakrystiance i paniom, które jej pomagały za zrobienie pięknej dekoracji Adwentowej.
 14. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Jaskot Tadeusz, Szabat Władysława, Ruszkiewicz Tadeusz.
 15. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy St. Koper, blok nr 1.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.