OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 2023.11.25.
UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA.

 1. Dzisiaj w ostatnią niedzielę roku liturgicznego przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Niech Jezus Chrystus Król będzie Panem naszych serc, naszych rodzin, naszej Ojczyzny. Należąc do Chrystusowego Królestwa kierujmy się w codziennym życiu, Prawem tego Królestwa – MIŁOŚCIĄ.
 2. Dziś w Uroczystość Chrystus Króla – Akcja Katolicka przeżywa swoje Święto Patronalne.
 3. Od soboty 25 listopada do soboty 2 grudnia trwa Tydzień Biblijny. Weźmy do ręki Pismo święte – jest to Słowo Boga. Posłuchajmy, co Bóg mówi do każdego z nas.
 4. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent. Jest to czas oczekiwania i przygotowania się na przyjście Zbawiciela. W Adwencie codziennie oprócz niedziel i uroczystości odprawiana jest Msza św. zwana Roratami o godz. 7:00. Jest to Msza św. o Matce Bożej i z Maryją i my chcemy się dobrze przygotować na przyjście Zbawiciela, aby godnie Go przyjąć do swoich serc. Zachęcamy do uczestnictwa w tej Mszy św. wszystkich kto tylko może, dzieci, młodzież i starszych. Weźcie ze sobą lampiony.
 5. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańcowych.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 10:00 wspólnota Żywego Różańca zaprasza do modlitwy różańcowej w intencji dzieci i wnuków.
 7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 7:30 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki będzie można wziąć dla swojej rodziny czy dla sąsiada po każdej Mszy św. w zakrystii.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.
 9. Chorych odwiedzimy w domach w piątek po godzinie 8:00.
 10. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17:00 – 18:00.
 11. W pierwszy piątek Msza św. i nabożeństwo pierwszego piątku o godz. 18:00.
  Na Mszę św. i nabożeństwo zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 12. W sobotę nabożeństwo pierwszej soboty o godz. 17:30, a po nim Msza św.
 13. We czwartek przypada Święto Św. Andrzeja, Apostoła.
 14. W pierwszą sobotę miesiąca 2 grudnia odbędzie się Męski Różaniec w Stalowej Woli. Spotykamy się o godz. 16:15 w parafii św. Floriana  i ruszymy do parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Rozwadowie. Zapraszamy mężczyzn do udziału w tej modlitwie.
 15. Akcja Katolicka i Rycerze Kolumba organizują „Świąteczną paczkę” dla potrzebujących pomocy z naszej parafii. Jeżeli ktoś chce się włączyć w to dzieło to można ofiarować dary: produkty spożywcze, słodycze, środki czystości czy też inne produkty do codziennego użytku. Dary będą zbierane do 17 grudnia. Po zakończonej zbiórce zostaną przekazane parafianom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Jeżeli ktoś wie o osobie lub rodzinie, której trzeba pomóc to proszę zgłosić w zakrystii lub kancelarii.
 16. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Sądej Halina i Józef, Gancarz Agnieszka i Karolina, Chyła Monika.
 17. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Dąbka numery 10 A,B,C,D,E,F,G i od 40 – 90.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.