OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 2023.10.22.

 1. Przed nami ostatnie już dni miesiąca różańcowego. Opatrzność Boża daje nam różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe do kaplicy i do naszego kościoła.
 2. Dzisiaj Niedziela Misyjna. Przez cały bieżący tydzień swoją myśl kierujmy ku misjom
  i ludziom, którzy gdzieś daleko głoszą Chrystusa. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje.
 3. W przyszłą, ostatnią niedzielę października obchodzimy Uroczystość Poświęcenia naszej świątyni. W tym roku obchodzimy setną Rocznicę Poświęcenia kaplicy na Chyłach. W ramach obchodu tego jubileuszu w przyszłą niedzielę przybędzie do naszej wspólnoty parafialnej Ks. Prof. Tomasz Moskal, który wygłosi do nas Słowo Boże. Znamy Ks. Tomasza, bo głosił nam rekolekcje wielkopostne.
 4. Zbliża się miesiąc listopad. Czas pamięci i szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych, za dusze w czyśćcu cierpiące. Już dziś pomyślmy, aby zadbać o groby naszych bliskich, ale przede wszystkim, by pomóc naszym zmarłym w osiągnięciu nieba,
  by mogli przebywać w Domu Naszego Ojca. Trzeba nam spłacać dług wdzięczności
  i miłości względem nich. Możemy to uczynić ofiarując w ich intencji Mszę św., modlitwę, odpusty, dobre uczynki. Jedną z form pomocy naszym zmarłym jest modlitwa wypominkowa.
 5. Na stoliku wyłożone są kartki wypominkowe. Wypiszmy tam zmarłych, których chcemy polecać modlitwom Kościoła.. Przez miesiąc listopad, codziennie będziemy się modlić za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach i w każdym dniu będziemy wyczytywać zmarłych z poszczególnych ulic. Prosimy o dopisanie na karteczce nazwę ulicy, aby wiedzieć w którym dniu będą wyczytywane karteczki ze zmarłymi z danej ulicy. Karteczki będą wyczytywane od 3 listopada. Rozpisane ulice będą podane na tablicy ogłoszeń przed kościołem i na stronie parafialnej.
 6. Przez miesiąc listopad będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach odmawiając Różaniec lub Koronkę do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. wieczornej. PRZEZ CAŁY ROK, W KAŻDY DRUGI PIĄTEK MIESIĄCA BĘDZIE SPRAWOWANA MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH
  O GODZ. 18:00.
 7. W środę przypada wspomnienie Św. Jana Pawła, pap.
 8. W sobotę przypada Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 9. W niedzielę 29 października zapraszamy na Mszę św. o godz. 12:00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie.
 10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Zań Henryk
  i Rzegocka Krystyna.
 11. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Wańkowicza
  numery od 151 do końca ulicy.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.