OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2023.10.08.

 1. Dzisiaj przeżywamy naszą Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Różańcowej. Dziękujemy Bogu za naszą Patronkę – Królową Różańca Świętego. Ponawiamy nasze oddanie i zawierzamy całą naszą wspólnotę parafialną w Jej Matczyne ręce. Wpatrujmy się w Jej osobę i naśladujmy Ją w Jej miłości do Boga i ludzi. Świętujemy też Setną Rocznicę powstania kaplicy na Chyłach. Msza św. o godz. 9:00 na Chyłach i Suma
  w naszej świątyni sprawowane są jako dziękczynienie Bogu za kaplicę , w której modliło się tyle pokoleń naszych przodków. Dziękujemy Bogu za budowniczych, fundatorów
  i ofiarodawców Ignacego Chyła, O. Hieronima Rybę, Antoniego Bełzaka i wielu innych. Dziękujemy Bogu za kapłanów, którzy troszczyli się o tę kaplicę i tutaj posługiwali Ludowi Bożemu głosząc Słowo Boże i sprawując Sakramenty Święte. Dziękujemy Bogu za wszystkich, którzy troszczyli się i troszczą dalej by ta kaplica była godnym miejscem dla Boga, Który zapragnął zamieszkać tutaj , na tej ziemi pośród ludzi, którzy wierzą
  i kochają swojego Boga i Któremu pragną być wierni. Dziękujemy Bogu ale też postanawiamy być wierni Bogu, Krzyżowi i Ewangelii i tę wiarę przekazać młodemu pokoleniu. Tak nam dopomóż Bóg. Patronko nasza, Królowo Różańca Świętego dopomóż nam wypełnić nasze postanowienia.
 2. W najbliższą sobotę 14 października, o godzinie 11:00, w kaplicy na Chyłach
  Mszy św. jubileuszowej z okazji 100. Rocznicy Powstania Kaplicy będzie przewodniczył
  Ks. bp Krzysztof Nitkiewicz – Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej.
  Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II cywilizacja życia.” Po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na Fundację: „Dzieło Nowego Tysiąclecia.”
 4. W niedzielę 15 października, z racji obchodów Dnia Dziecka Utraconego w Kaplicy Zmartwychwstania przy cmentarzu komunalnym, zostanie odprawiona Msza św.
  w intencji rodzin, które utraciły dziecko. Liturgii na cmentarzu będzie przewodniczył Ks. bp Krzysztof Nitkiewicz – Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej.
  Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W poniedziałek przypada wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, b.
 6. W piątek przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego,k.
 7. Bóg zapłać Pani Teresie naszej Zakrystiance za piękną dekorację kościoła na naszą Uroczystość.
 8. Bóg zapłać Pani Małgorzacie Zakrystiance naszej kaplicy za piękną dekorację
  i codzienną troskę o kaplicę i otoczenie.
 9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Pokora Bronisława, Wojewoda Jakub i Alan, Krupka Elżbieta, Burdzy Stanisława.
 10. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Wańkowicza numery od 101- 130.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.