OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 2023.08.27.

 1. Dobiegają końca wakacje. Dzieci i młodzież przystąpią do swoich zajęć w szkołach. Podziękujmy Panu Bogu za wakacyjny czas wypoczynku i rozpocznijmy nowy rok szkolny i katechetyczny z Jezusem w sercu i Najświętszą Maryją – Wspomożycielką wiernych.
 2. Rok szkolny rozpoczniemy 4 września w poniedziałek Mszą św. o godz. 8:00.
  Na Mszę św. zapraszamy dzieci i młodzież, dyrekcję, nauczycieli i rodziców i dziadków.
 3. W sobotę 2 września będzie okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty, aby rok szkolny rozpocząć z Jezusem w sercu. Ze spowiedzi będzie można skorzystać od godz. 16:00 – 18:00.
 4. W piątek 1 września przypada 84 Rocznica wybuchu II wojny światowej, napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę. Otoczmy  modlitwą naszą ojczyznę, poległych
  w obronie naszej Ojczyzny. Prośmy Pana Boga o pokój dla naszej Ojczyzny i całego świata.
 5. Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych.
 6. W przyszłą niedzielę Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do modlitwy różańcowej
  w intencji dzieci i wnuków na godz. 10:00.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.
 8. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17:00 – 18:00. O godz. 18:00 Msza św.
  i nabożeństwo Pierwszego Piątku.
 9. W piątek odwiedzimy starszych i chorych z racji Pierwszego Piątku.
 10. Drugiego września w pierwszą sobotę miesiąca odbędzie się Męski Różaniec w Stalowej Woli. Spotkamy się o godz. 16:15 w naszej Świątyni na Nabożeństwie rozpoczynającym Męski Różaniec i będziemy wędrować do parafii Matki Bożej Królowej Polski.
 11. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17:30 rozpocznie się Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca. Będziemy rozważać Tajemnice Różańca świętego, a o godz. 18:00 będzie sprawowana Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 12. W poniedziałek przypada wspomnienie Św. Augustyna, b. dK.
 13. We wtorek przypada wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
 14. Trzeciego września o godz. 16:00 w kinie Helios będzie wyświetlony film pt. „Ulmowie – błogosławiona rodzina”. Zachęcamy, by wybrać się na ten film i poznać historię błogosławionej rodziny.
 15. Zachęcamy do wyjazdu na uroczystość beatyfikacji Rodziny Ulmów do Markowej
  – 10 września. Jeżeli ktoś jest chętny i chce pojechać na tę Uroczystość to proszę jeszcze dzisiaj zgłosić się w zakrystii i zapisać , aby otrzymać bilet wstępu na tę Uroczystość.
 16. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Bełzak Janina, Krawczyk     Andrzej, Bełzak Zofia, Bełzak Damian, Szarama Agnieszka, Szewczyk Anna, Wnuk Krystyna, Krawczyk Damian, Waścińska Zofia, Jędrusińska Krystyna,
  Jeż Genowefa, Kasića Joanna, Jędrusiński Zbigniew, Rafał, Daniel i Bartłomiej, Cetnarska Elżbieta.
 17. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Sopockiej i Sosnowej do torów.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.