OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 2023.08.13.

 1. We wtorek 15 sierpnia będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tę Uroczystość spoglądamy w niebo gdzie wstąpił Zmartwychwstały Chrystus Pan, gdzie została wzięta Maryja. Patrzymy na Maryję, Która już osiągnęła chwałę nieba, osiągnęła cel, do którego my dążymy. Po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie owoców ziemi: zboże, zioła, kwiaty, owoce dziękując Bogu za piękno ziemi, dziękując za pokarm, który rodzi ziemia. W kalendarzu naszych narodowych rocznic dzień ten zajmuje szczególne miejsce. Niech pamięć zwycięskiego wkroczenia Maryi
  w naszą historię wyzwoli z naszych serc szczególne dziękczynienie i uwielbienie dla Matki, która uratowała i nadal ratuje swoje dzieci. Najpiękniejsze kwiaty, owoce i zioła  znoszone tego dnia Maryi z całej polskiej ziemi niech symbolizują piękno naszych serc
  i dusz, bijących ku chwale Zwycięskiej Pani znad Wisły.
  Porządek Mszy św. w tym dniu jak w każdą niedzielę.
 2. W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie bł.ks. Michaela McGivneya – założyciela Rycerzy Kolumba. Wspomnienie liturgiczne wyznaczone na 13 sierpnia – jest to dzień, który przypada między rocznicą jego urodzin /12.08.1852r./ a rocznicą jego śmierci/14.08.1890r./ Ks. Michael McGivney wstawia się u Boga i prosi o dar życia dla nienarodzonego dziecka będącego w stanie śmiertelnej choroby. Ten cud uznany do beatyfikacji, pokazuje, że u Boga niema rzeczy niemożliwych, a życie ludzkie jest największą wartością. Dla Rycerzy Kolumba to radość i zobowiązanie, że mają takiego Patrona. Zapraszam chętnych mężczyzn do włączenia się do naszej wspólnoty Rycerzy Kolumba.
 3. Piętnastego sierpnia rozpoczyna się KRUCJATA RÓŻAŃCOWA DZIECI I CAŁYCH RODZIN ZA POLSKĘ. Krucjata rozpocznie się 15 sierpnia i będzie trwała do 25 grudnia. Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziny do wielkiej modlitwy dziesiątkiem różańca codziennie za Polskę. Organizatorem Krucjaty jest Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i Świętego Maksymiliana Marii Kolbego. Więcej informacji na plakacie i na stronie internetowej podanej na plakacie.
 4. W poniedziałek przypada wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, k.,m.
 5. We czwartek przypada wspomnienie Św. Jacka, k.
 6. Módlmy się za rolników i odpowiednią pogodę, aby rolnicy zebrali plony ziemi i aby nikomu nie zabrakło chleba.
 7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Myśliwiec Stanisława i Julian, Mazurkiewicz Grzegorz, Łokaj Katarzyna, Pająk Halina, Kostur Grażyna, Niemiec Bożena.
 8. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Parkingowej od numeru 21 do końca.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.