OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 2023.07.09.

 1. Jak przeżywamy czas wakacyjny – czas naszych urlopów? Przeżyjmy ten czas na chwałę Bożą i na nasz pożytek. Pamiętajmy o Dniu Pańskim, pamiętajmy o Bogu naszym Ojcu, Który miłuje nas swoją Miłością nieskończoną.
 2. We czwartek 13 lipca obchodzimy Dzień Męża i Żony. Tego dnia pobrali się małżonkowie, Zelia i Ludwik Martin, rodzice św. Tereski. Oni wiedzą jak pomóc współczesnym małżonkom. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszę św. w intencji Żon i Mężów. Zapraszamy też dzieci do modlitwy w intencji swoich Rodziców.
  Jest to okazja, aby małżonkowie przyszli do Jezusa, aby podziękować za swoją Zonę,
  za swojego Męża i prosić Jezusa o potrzebne łaski do życia małżeńskiego.
  Inicjatywa tego dnia wychodzi od Rycerzy Kolumba, którzy pragną, aby Rodzina była silna Bogiem.
 3. W niedzielę 16 lipca przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, Matki Bożej Szkaplerznej. Uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej przypomina nam
  o wielkiej wartości i znaczeniu Szkaplerza, medalika. Dla człowieka wierzącego Szkaplerz noszony z wiarą i miłością  jest źródłem wewnętrznej mocy i siły.
  Są liczne przykłady, gdy poprzez medalik wielu doznawało cudu ocalenia od zła, kalectwa czy śmierci. Warto pomyśleć o Szkaplerzu. W niedzielę przypada odpust
  w Rozwadowie w parafii Matki Bożej Szkaplerznej. Suma odpustowa o godz. 11:00.
 4. We wtorek przypada Święto św. Benedykta, Op., patrona Europy.
 5. W środę przypada wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, b.m.
 6. We czwartek przypada wspomnienie Świętych Pustelników Andrzeja Świerada
  i Benedykta.
 7. W sobotę przypada wspomnienie św. Bonawentury, b.Dk.
 8. Trzydziestego lipca o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. z oprawą muzyczną Niny Nowak, śpiewaczki Teatru Wielkiego i Opery Narodowej. Po Mszy św. odbędzie się koncert Pieśni Maryjnych poświęcony poległym w czasie II wojny światowej
  z Podkarpacia i z okazji 100 – tnej Rocznicy powstania Kaplicy na Chyłach.
 9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Nakielna Elżbieta, Skiba Marta i Andrzej, Ziółkowska Joanna.
 10. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Kossaka numery
  od 1 – 20.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.