OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 2023.06.18.

 1. W piątek przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i zarazem nasz Odpust parafialny. Był to szczególny dzień, aby zobaczyć jak bardzo Bóg umiłował każdego z nas i zawierzyć siebie, rodziny i całą wspólnotę parafialną Sercu Jezusowemu.
 2. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w tej uroczystości. Bóg zapłać Arcybractwu Serca Jezusowego za oprawę Mszy św. Pani Teresie Bóg zapłać za piękną dekorację na naszą Uroczystość. Arcybractwu Straży Honorowej i Rycerzom Kolumba Bóg zapłać za uczestnictwo wraz z pocztami sztandarowymi.
 3. W tym tygodniu w piątek odbędzie się zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Przyjdźmy podziękować Panu Bogu za przeżyty rok szkolny do naszej Świątyni. Zapraszamy na Mszę świętą na zakończenie roku w piątek o godzinie 8:00. Zapraszamy wszystkie dzieci, dyrekcję, nauczycieli, rodziców i dziadków. Będziemy dziękować Bogu za wszelkie dobro, przepraszać za zaniedbania i powierzać się Bożej Opatrzności na czas wakacji.
 4. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego będzie we czwartek od godz. 17:00 – 18:00.
 5. W poniedziałek zapraszamy kl. VI i VII na Mszę św. o godz. 18:00 w ramach spotkań przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania.
 6. Rozpoczynamy dziś peregrynację Ikony św. Józefa w wizerunku z Oratorium św. Józefa w Montrealu, wizerunku ojca i opiekuna Najświętszej Maryi Panny i Jezusa. To ważne wydarzenie dla naszej wspólnoty parafialnej, w której istnieje i działa Wspólnota Rycerzy Kolumba, których posłaniem jest budowa szczęśliwych małżeństw i katolickich rodzin. Zapraszamy codziennie do soboty na spotkania ze św. Józefem.

Program:
Od godz. 17:00 – 18:00 osobista modlitwa i spotkanie ze św. Józefem.
O godz. 18:00 Msza św.
Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Jezusowego
i modlitwa Nawiedzenia św. Józefa.

W sobotę po Mszy św. o godz. 7:00 odbędzie się pożegnanie Świętego Józefa w Ikonie Nawiedzenia i przekazanie do kolejnej parafii, w której działa wspólnota Rycerzy Kolumba.

Dzisiaj po Mszy św. Rycerze Kolumba będą rozdawać obrazki z Ikoną św. Józefa, która nawiedza naszą parafię.

Jedną z trosk Rycerzy Kolumba jest pomoc rodzinom potrzebującym pomocy, dlatego
w przyszłą niedzielę Rycerze Kolumba będą zbierać ofiary do puszek na pomoc rodzinie, którą osierocił mąż, który należał do wspólnoty Rycerzy Kolumba. Kiedyś on sam pomagał innym rodzinom, a teraz to jego rodzina potrzebuje pomocy. Ofiarujmy z serca jakiś grosz, aby wspomóc rodzinę.

W zakrystii można nabyć książeczkę zatytuowaną : „ Modlę się ze Świętym Józefem”.
Jest to zbiór najpiękniejszych modlitw.

 1. Księża Biskupi zalecają, aby w dzisiejszą niedzielę ponowić Akt zawierzenia Rosji
  i Ukrainy Niepokalanemu Sercu NMP. Ponowienie tego Aktu dokonamy po każdej Mszy św.
 2. W środę przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, z.
 3. W sobotę przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.
 4. Msza św. dziękczynno – błagalna w intencji mieszkańców bloku 10A z ulicy Dąbka zostanie odprawiona 8 października o godz. 12:00.
 5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty rodzinom: Olko Anna,
  Drozd Maria, Stój Krystyna, Żak Wanda, Kowalczyk Anna, Fiuk Bożena, Sowa Irena, Derkacz Maria, Harasiuk Mieczysława, Butryn Krystyna. Dziękuję za bardzo solidne podejście do sprzątania, było dużo osób. Oprócz kościoła Panie pozamiatały wokół kościoła zwiędłe kwiaty po procesji. Serdeczne Bóg zapłać Dominikowi, który bardzo pomagał przy sprzątaniu.
 6. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy St. Koper, blok nr 2.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.