OGŁOSZENIA PARAFIALNE

X NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 2023.06.11.

 1. W czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Ta Uroczystość rozciąga się na kolejne dni i przez Oktawę gromadzi nas w Świątyni, aby oddawać cześć, uwielbienie
  i dziękować Jezusowi, Który jest obecny w Eucharystii. Codziennie do czwartku odprawiana jest Msza św. wotywna o Najświętszej Eucharystii, a po Mszy św.
  w procesji wokół kościoła idziemy wraz z Jezusem wielbiąc i wysławiając Boga,
  Który jest z nami i dla nas. Zapraszamy codziennie do wspólnej modlitwy i oddawania czci Jezusowi, naszemu Panu. Zapraszamy każdego kto tylko może przyjść.
  Zapraszamy ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia dzwonkami w czasie procesji.
 2. Dzisiaj Procesja Eucharystyczna będzie po Mszy św. o godz. 12:00.
 3. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim gościom i parafianom za wspólną modlitwę ,
  udział w Procesji Bożego Ciała, za wspólne wyznanie wiary i uwielbienie Jezusa,
  Który jest obecny w Eucharystii pod postaciami chleba i wina.
 4. Bóg zapłać za przygotowanie i udekorowanie ołtarzy. Bóg zapłać za przygotowanie Procesji, wzięcie baldachimu, feretronów, chorągwi. Bóg zapłać pocztom sztandarowym Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ i Rycerzy Kolumba.
  Bóg zapłać ministrantom, lektorom i scholii. Bóg zapłać dziewczynkom, które sypały kwiaty i chłopcom za dzwonienie dzwonkami.
 5. W najbliższy czwartek odbędzie się zakończenie Oktawy Bożego Ciała. W tym dniu zapraszamy wszystkich rodziców ze swoimi dziećmi, aby od Jezusa obecnego w Eucharystii otrzymały błogosławieństwo. Pan Jezus mówi: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie.” Po Procesji odbędzie się błogosławieństwo dzieci.
 6. W tym dniu na zakończenie Oktawy Bożego Ciała odbywa się poświęcenie ziół, wieńców i kwiatów.
 7. W piątek 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dla naszej wspólnoty parafialnej jest to Uroczystość Odpustowa. Zapraszamy wszystkich parafian i gości do wspólnej modlitwy i oddania czci Najświętszemu Sercu Jezusowemu. W tym znaku Serca Bożego – Jezus jest dla nas źródłem Nieskończonej Miłości Bożej.
 8. Msze św. w tym dniu będą w następującym porządku: pierwsza Msza św. o godz. 7:30, na Chyłach o godz. 9:00 i wieczorem o godz. 18:00 uroczysta Msza święta odpustowa
  z Procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Proszę o przygotowanie Procesji. Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ proszę o przygotowanie oprawy liturgicznej Mszy św.
 9. We wtorek przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy.
 10. W środę przypada wspomnienie bł. Michała Kozala, b.m.
 11. W sobotę 16 czerwca przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 7:30, Chyły – 9:00 i wieczorem o godz. 18:00.
 12. Bóg zapłać rodzinom z ulicy Kossaka za ofiarę na kwiaty – 230 zł.
 13. Msza św. dziękczynno – błagalna w intencji rodzin z ul. Kossaka zostanie odprawiona 30. 06. O godz. 18:00.
 14. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty rodzinom: Kusiak, Bulira, Serwan, Dziedzic, Pawłowski, Olejarczyk, Kluz.
 15. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy St. Koper, blok nr 1.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.