OGŁOSZENIA PARAFIALNE


UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 2023.06.04.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Uwielbiajmy i wysławiajmy Trójjedynego Boga, w Którego życie zostaliśmy włączeni w chwili Chrztu świętego.
  Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
 2. We czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Niech nie zabraknie nas na Mszy św. i uroczystej Procesji do czterech ołtarzy.
  W tym dniu udział we Mszy św. i Procesji Eucharystycznej niech będzie naszym wyznaniem wiary i miłości do Jezusa obecnego w Eucharystii, ale też przeproszeniem
  i wynagrodzeniem za brak szacunku wobec Jezusa – Boga żywego i prawdziwego, obecnego w Eucharystii. Msze św. w tym dniu będą w następującym porządku:
  7:30, Chyły – 9:00, 10:30 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się procesja Eucharystyczna po naszej parafii do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie ulicami: Szkolną, Makową, Malinową i Szkolną. Procesję zakończymy w naszej świątyni, odśpiewamy uroczyste „Te Deum” i udzielimy błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata.
 3. Ołtarze na Boże Ciało:
  1. Ołtarz przy domu p. Chyłów.
  2. Ołtarz przy domu p. Mazur.
  3. Ołtarz przy domu p. Ziętek.
  4. Ołtarz przy domu p. Surowiak.

  Pierwszy ołtarz przygotują rodziny z ulicy Dąbka – domki.
  Drugi ołtarz przygotują rodziny z ulicy Dąbka – bloki.
  Trzeci ołtarz przygotują rodziny z ulicy Kossaka.
  Czwarty ołtarz przygotują rodziny z ulic Pieńkowskiego, Wrzosowej, Wyczółkowskiego
  i Wyspiańskiego.

 4. Ołtarze przygotowujemy już w środę. Proszę przyjść na godz. 16:00, trzeba wyjąć
  z magazynku elementy ołtarzy, dopasować do każdego ołtarza i zestawić na miejscu. Kwiaty, obrusy czy świece stawiamy we czwartek od rana.
 5. Prosimy o przygotowanie procesji: baldachim, chorągwie, feretrony, poczty sztandarowe. Bardzo prosimy o zaangażowanie wszystkich Parafian, aby godnie uczcić w tę Uroczystość Boga, Który kocha każdego człowieka Miłością Nieskończoną. Zapraszamy ministrantów, lektorów, scholę. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia w czasie procesji.
 6. Od Bożego Ciała do następnego czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała.
  Jest to jedno wielkie Święto Eucharystii trwające osiem dni.
  W czasie Oktawy codziennie Msza św. o godz. 18:00 i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy przez całą Oktawę do tej wielkiej modlitwy uwielbienia naszego Boga i wynagradzania za grzechy. Zapraszamy codziennie, każdego kto tylko może. Zapraszamy dzieci z rodzicami, ministrantów, starszych i młodych.
 7. Dzisiaj przeżywamy Dzień Dziękczynienia Bogu Wszechmogącemu.
  Niech nasze życie będzie uwielbieniem i dziękczynieniem Bogu za Jego dary, za Jego Miłość. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 8. Dnia 17 czerwca na zamku Krzyżtopór w Ujeździe odbędzie się wręczenie Nagrody Diecezjalnej „Arbor Bona” oraz koncert Krzysztofa Antkowiaka. Jeżeli będą chętne osoby na wyjazd, będzie zorganizowany wyjazd wspólny busem.
  Proszę o zgłaszanie się w zakrystii.
 9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Głosowicz Elżbieta
  i Marek, Maślach Marek, Nowak Robert i Katarzyna, Wiśniowski Piotr i Zofia, Surowiak Krzysztof, ździarska Bożena, Furman Wanda, Dudek Janina, Wicherska Anna, Wierzbowska Czesława.
 10. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Kossaka.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.