OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 2023.05.28.

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niech Duch Święty, Który w dniu Pięćdziesiątnicy zstąpił na Maryję i Apostołów i dziś niech zstąpi na nas i umocni naszą wiarę, nadzieję i miłość. „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi.” – wołajmy wraz ze świętym Janem Pawłem.
 2. W poniedziałek 29 maja przypada drugi dzień Zielonych Świąt – ŚWIĘTO MATKI KOŚCIOŁA. Msze święte w tym dniu będą sprawowane w następującym porządku: 7:30, Chyły – 9:00 i wieczorem o godz. 18:00.
 3. We czwartek rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Codziennie po Mszy świętej odprawiamy Nabożeństwo do Serca Jezusowego.
 4. We czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 5. W przyszłą niedzielę, pierwsza niedziela czerwca obchodzimy Dzień Dziękczynienia Bogu Wszechmogącemu. W przyszłą niedzielę przypada też Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu odbywa się zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 6. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 8. We czwartek Godzina Święta – Adoracja Najświętszego Sakramentu
  od godz. 17:00 – 18:00.
 9. W piątek od godz. 17:00 – 18:00 okazja do spowiedzi z okazji Pierwszego Piątku.
  O godz. 18:00 Msza święta i Nabożeństwo Pierwszego Piątku.
 10. W piątek zapraszamy młodzież z kl. VI i VII na comiesięczne spotkanie w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 11. W piątek po godz. 8:00 odwiedzimy chorych i starszych z racji Pierwszego Piątku.
 12. W sobotę o godz. 17:30 rozpocznie się Nabożeństwo Pierwszej Soboty. Rozważanie Tajemnic Różańca świętego o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 13. Dzisiaj Mszę świętą o godz. 12:00 będzie sprawował Ks. bp Krzysztof Nitkiewicz,
  nasz Pasterz. Podczas tej Mszy św. udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.
 14. Bóg zapłać Rodzicom młodzieży z kl. VIII za posprzątanie kościoła i wykoszenie trawy
  i za kwiaty na dzisiejszą Uroczystość.
 15. Bóg zapłać Pani Teresie za przepiękną dekorację na tak doniosłe wydarzenie jakim jest obdarzenie naszej młodzieży Mocą Ducha Świętego. Bóg zapłać Paniom, które jej pomagały.
 16. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji dzieci i wnuków w przyszłą niedzielę na godz. 10:00.
 17. Zapraszamy na Męski Różaniec – 03.06. 2023, sobota o godz. 16:15 u Ojców Kapucynów. Po nabożeństwie i konferencji wyruszymy do parafii Trójcy Przenajświętszej – Michalici. Zapraszamy mężczyzn do wspólnej modlitwy.
 18. Dnia 17 czerwca na zamku Krzyżtopór w Ujeździe odbędzie się wręczenie Nagrody Diecezjalnej „Arbor Bona” oraz koncert Krzysztofa Antkowiaka. Wstęp wolny. Zapraszamy.
 19. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Energetyków /domki/.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.