OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „A” 2023.03.19.

 1. To już połowa Wielkiego Postu. Jak ten czas przeżyłem? Czy byłem chociaż raz na wielkopostnych nabożeństwach: Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach?
  Codziennie przed każdą Mszą św. można skorzystać z Sakramentu Pokuty.
 2. W tym tygodniu odbędą się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne.
  Zaproszenie do udziału w nich kieruje sam Chrystus do każdego z nas.
  Weźmy w tych rekolekcjach udział my wszyscy i uczyńmy wszystko,
  aby skorzystali z nich nasi najbliżsi. Módlmy się wszyscy o dobre przeżycie rekolekcji
  i o błogosławione owoce, a chorych prosimy o ofiarowanie swoich cierpień w intencji rekolekcji i rekolekcjonisty ks. Prof. Tomasza Moskala.
 3. W poniedziałek przypada Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do modlitwy przez wstawiennictwo Św. Józefa, aby patron Kościoła i Rodzin zawsze orędował za nami.
 4. W sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  Jest to równocześnie kolejny dzień naszych Rekolekcji. Msze św. w tym dniu będą sprawowane w następującym porządku; 8:00, na Chyłach o godz. 9:00, o godz. 11:00
  w kościele dolnym dla osób starszych i chorych i wieczorem o godz. 18:00.
 5. W tym dniu przeżywamy Dzień Świętości Życia ustanowiony przez Św. Jana Pawła.
  W tym dniu wiele osób podejmuje Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy
  do tej formy modlitwy i troski o życie. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmówieniu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy, która znajduje się na deklaracji. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się deklaracje z modlitwą i zobowiązanie do Duchowej Adopcji. Można wziąć dwie deklaracje wpisać swoje dane i jedną deklarację przynieść do kościoła i w sobotę
  lub inny dzień złożyć w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.
 6. Dzisiaj podczas Sumy dokonamy Aktu Zawierzenia Narodu Polskiego, Kościoła
  i Rodzin w Polsce Św. Józefowi.
 7. W najbliższą niedzielę 26 marca odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pana Jezusa po raz pierwszy w Komunii św. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 12:00, po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców.
 8. W zakrystii są do nabycia baranki Caritasu na stół wielkanocny.
 9. Bóg zapłać panom Stanisławowi Sudoł i Marianowi Mazur za przerobienie przewodów, założenie puszek elektrycznych na ścianie gdzie będzie obraz Jezusa Miłosiernego.
  Bóg zapłać panu Józefowi Sądej za naprawienie napędu dzwonów.
 10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Indycka, Szypowski, Gajda, Baster.
 11. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Energetyków blok nr 15. Termin sprzątania proszę ustalić z panią Teresą naszą Zakrystianką ponieważ w sobotę jest uroczystość i jest to dzień spowiedzi. Trzeba ustalić dogodny czas w innym dniu.
 12. Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego pani Marii Burdzy – 50 zł.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.