OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „A” 2023.02.26.

 1. W Środę Popielcową wkroczyliśmy w liturgiczny okres Wielkiego Postu.
  Bóg pragnie w Wielkim Poście otworzyć upusty Swego Miłosierdzia dla wszystkich ludzi. Prosi więc, abyśmy powrócili do Niego całym swym sercem.
  Niech czas, który nastał będzie okazją do wynagrodzenia Bogu za grzechy nasze i całego świata. Naszą modlitwą wypraszajmy u Boga łaskę nawrócenia dla tych, którzy tej łaski potrzebują, a Boży pokój niech napełnia serca nasze i wszystkich ludzi. Niech ten czas będzie rozpamiętywaniem Męki Chrystusa i powrotu nas wszystkich do Miłości Bożej.
 2. Czas Wielkiego Postu kieruje nasze oczy w stronę Krzyża.
  To stosowny czas, aby ten znak wiary i nadziei znalazł należne miejsce w naszym domu, miejscu pracy i odpoczynku.
 3. Pamiętajmy w okresie Wielkiego Postu o nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Zali. Droga Krzyżowa odprawiana jest w naszej Świątyni w piątki po rannej Mszy św.
  i po południu o godz. 17:30. W kaplicy na Chyłach Droga Krzyżowa odprawiana jest
  o godz. 17:00. Nabożeństwo Gorzkich Zali odprawiane jest w niedziele o godz. 17:00.
 4. W zakrystii są do nabycia Baranki Caritasu na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc potrzebującym dzieciom. Sugerowana cena za baranka
  to 8 zł.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. We zwartek od godz. 17:00 – 18:00 trwa w naszej Świątyni Godzina Święta. Zapraszamy do modlitwy i adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 7. W piątek od godz. 17:00 okazja do spowiedzi. O godz. 17:30 będzie odprawiona Droga Krzyżowa, następnie Msza św. i nabożeństwo Pierwszego Piątku.
 8. W sobotę o godz. 17:30 Nabożeństwo Pierwszej Soboty – rozważamy Tajemnice Różańca Świętego i Msza św. z wynagrodzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi.
 9. W piątek odwiedzimy chorych z racji Pierwszego Piątku.
 10. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową i na Mszę św. młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 11. W niedzielę 5 marca zapraszamy na Mszę św. o godz. 12:00 kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania z kl. VIII i ich rodziców. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie.
 12. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Kręgu Biblijnego. Jest to okazja, aby w Wielkim Poście lepiej poznawać Boga, Który objawia się na kartach Pisma świętego.
 13. W przyszłą niedzielę wspólnota Żywego Różańca zaprasza chętnych do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji dzieci i wnuków na godz. 10:00.
 14. W pierwszą sobotę miesiąca odbędzie się Męski Różaniec. Spotykamy się o godz. 16:15 w parafii Opatrzności Bożej – po nabożeństwie będziemy pielgrzymować do parafii Św. Floriana. Zapraszamy mężczyzn do udziału w tej formie modlitwy i wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi.
 15. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Jaskot Tadeusz, Dudek Renata i Marek.
 16. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Dąbka numery
  od 61 – 75.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.