OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VII NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 2023.02.19.

 1. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. Czas nawrócenia i powrotu do Boga rozpoczniemy 22 lutego w Środę Popielcową , obrzędem posypania głów popiołem. Wielki Post to czas nawrócenia i przemiany naszych serc. Na znak nawrócenia i pokuty przyjmujemy popiół na nasze głowy. Jest to znak naszej pokory, bo jesteśmy słabi
  i grzeszni, a Chrystus swoją mocą, ten ludzki proch wynosi do godności dzieci Bożych. Chcemy przez pokutę wynagradzać za grzechy nasze i całego świata i powracać do naszego Boga, bo tylko dzięki Niemu stajemy się święci.
 2. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane w następującym porządku: rano o godz. 7:30, na Chyłach o godz. 9:00 i wieczorem
  o godz. 18:00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Caritas.
 3. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki po rannej Mszy św. i wieczorem o godz. 17:30,
  a po niej Msza św. W kaplicy na Chyłach Droga Krzyżowa jest odprawiana o godz. 17:00, a po niej Msza św.
 4. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Zali z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00. Po nabożeństwie wieczornym o godz. 18:00 Msza św. wieczorna.
 5. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 6. Czas Wielkiego Postu to czas szczególnej modlitwy, umartwienia i wyrzeczenia.
  Jedną z form wielkopostnych umartwień i wyrzeczeń jest post. W naszej parafii kolejny już raz chcemy podjąć trud postu o chlebie i wodzie w określonym dniu.
  Będzie to wynagrodzeniem za grzechy nasze i całego świata oraz uproszenie potrzebnych łask, dla siebie, rodziny, parafii i Ojczyzny. Szczególną intencją jest uproszenie pokoju dla całego świata. Już od dzisiaj można wziąć obrazek z datą podjęcia postu. Forma tego postu skierowana jest do osób dorosłych, które nie mają przeciwskazań zdrowotnych.
 7. Od dzisiejszej niedzieli do soboty trwa Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Podejmijmy modlitwę w tej intencji, a kto może niech podejmie postanowienie abstynencji na czas Wielkiego Postu. Formularz podjęcia abstynencji znajduje
  się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 8. W niedzielę 26 lutego zapraszamy na Mszę św. Rodziców i dzieci przygotowujące
  się do Pierwszej Komunii na Mszę św. o godz. 12:00. Podczas tej Mszy św. dzieci otrzymają poświęcone modlitewniki. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla Rodziców.
 9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Cebula Maria, Gancarz Agnieszka i Karolinka, Chyła Monika.
 10. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Dąbka numery
  od 41- 60.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.