OGŁOSZENIA PARAFIALNE

25 GRUDNIA 2022 r.
UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

 1. W poniedziałek 26 grudnia drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto Świętego Szczepana pierwszego męczennika. Msze święte będą sprawowane w następującym porządku 7:30, Chyły – 9:00, 10:30, 12:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.
 2. We wtorek przypada Święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty.
  W tym dniu święcimy wino, proszę przynieść ze sobą wino do poświęcenia.
 3. W środę Święto Świętych Młodzianków, Męczenników.
 4. W tym roku według Kalendarza liturgicznego w piątek 30 grudnia będziemy obchodzić Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu zawierzymy nasze rodziny Świętej Rodzinie z Nazaretu. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 7:30,
  na Chyłach – 9:00 i wieczorem o 18:00.
 5. W sobotę 31 grudnia ostatni dzień Roku 2022. Z naszych serc niech płynie dziękczynne Te Deum za wszystkie łaski jakie otrzymaliśmy w minionym roku. Zakończmy ten rok w naszej Świątyni wspólną modlitwą dziękczynną, przebłagalną i błagalną.
  Zapraszamy na Mszę świętą i na nabożeństwo na zakończenie roku o godz. 17:00.
 6. W przyszłą niedzielę 1 stycznia Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Bóg Ojciec tak nas umiłował, że dał nam Swojego Syna, Którego przyniosła na świat Święta Boża Rodzicielka Maryja.
 7. We wtorek 27 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Wizyta duszpasterska – to nawiedzenie Chrystusa w osobie kapłana, który przychodzi pobłogosławić rodzinę i dom. Jest to też okazja do rozmowy na tematy wiary i naszej wspólnoty parafialnej. Postarajmy się na ten czas zgromadzić w domu całą rodzinę,
  o ile to możliwe. Do wizyty przygotujmy dom, na stole niech będzie Pismo św., krzyż, świeca, kropidło i woda święcona. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 16:00. Program wizyty duszpasterskiej umieszczony jest poniżej.
 8. Bóg zapłać Panu Nadleśniczemu Jackowi Pomykała za ofiarowane do naszej Świątyni choinki.
 9. Bóg zapłać Panu Łukaszowi Skrzypek za przywiezienie choinek.
 10. Bóg zapłać naszej Zakrystiance Pani Teresie i wszystkim, którzy włączyli się do zrobienia dekoracji świątecznej. Bóg zapłać wszystkim grupom parafialnym za zaangażowanie w to piękne dzieło.
 11. Bóg zapłać Państwu Małgorzacie i Witoldowi Perlich za zrobienie dekoracji w kaplicy.
 12. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w akcję „Świąteczna paczka”. Bóg zapłać Akcji Katolickiej i Rycerzom Kolumba za zorganizowanie tej pomocy. Obdarowani byli bardzo wdzięcczni za pamięć o nich i dar serca.
 13. Pierwszego stycznia Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji dzieci i wnuków przed Sumą o godz. 10:00.
 14. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom:
  Galek Irena i Zdzisław, Stępień Anna, Kiełbasa Zofia, Hałda Halina, Topolska Alina, Brodowski Józef, Głuchowska Renata.
 15. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Wańkowicza, blok nr 71.

ŻYCZENIA
Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
DLA PARAFIAN I GOŚCI

„A SŁOWO STAŁO SIĘ CIAŁEM I ZAMIESZKAŁO WŚRÓD NAS.
WSZYSTKIM TYM JEDNAK, KTÓRZY JE PRZYJĘLI, DAŁO MOC …”

           Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam Drodzy Parafianie i Goście takiej wiary jaką miała Maryja, która zaufała Słowu i pozwoliła, aby Bóg się Nią posłużył i dał ludziom szczęście. To co dokonało się w Betlejem – dziś dokonuje się w Eucharystii.
Niech tajemnica Bożego Narodzenia dokonuje się w naszych sercach. Niech Boże Dziecię napełnia Wasze serca radością, miłością i pokojem. Pokojem tak bardzo upragnionym przez wszystkich ludzi. Niech Was obdarza zdrowiem i wszelkimi łaskami potrzebnymi
w codziennym życiu.
           Niech Was błogosławi, strzeże i umacnia w podążaniu drogą miłości i pokoju nasz Pan Jezus Chrystus.

Ks. Proboszcz Józef Rainer
Ks. Wikariusz Krzysztof Mikulski
Ks. Wikariusz Robert Zynwala

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.