OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA ADWENTU „A” 2022.12.18.

 1. To już tak blisko Świąt Bożego Narodzenia. Jak jesteśmy do nich przygotowani?
  Kto z nas nie skorzystał z Sakramentu Pokuty, może to uczynić codziennie przed Mszą św. rano i wieczorem, aby świętować Narodzenie Pańskie z czystym sercem, pojednani z Bogiem i z ludźmi. Ukażemy w ten sposób nie tylko sobie, ale i innym właściwy wymiar i sens świętowania Bożych Narodzin wśród ludzi. Święta to nie tylko zastawiony stół, choinka, prezenty – ale przede wszystkim przyjęcie Boga do naszych serc i rodzin, Boga, Który przyszedł na świat jako Dziecię.
 2. Najwspanialszym dla wszystkich dniem i wieczorem roku jest Wigilia.
  Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę Wieczerzy Wigilijnej.
  To wspaniała i może jedyna okazja do odrodzenia, scalenia życia naszych rodzin.
  Przed Wieczerzą wspólnie się pomódlmy, odczytajmy z Ewangelii opis Narodzenia Pana Jezusa, podzielmy się Opłatkiem składając sobie życzenia i wspólnie śpiewajmy kolędy.
 3. Po Wieczerzy Wigilijnej zapraszamy na Pasterkę o godz. 24:00.
  Od godz. 23:30 zapraszamy do wspólnego kolędowania, śpiewania kolęd z naszą Scholą parafialną.
 4. W niedzielę 25 grudnia w Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. będą
  w następującym porządku: 7:30, Chyły – 9:00, 10:30, 12:00.
  Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.
 5. W poniedziałek 26 grudnia drugi dzień Świąt – Świętego Szczepana. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 7:30, Chyły – 9:00, 10:30, 12:00.
  Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 18:00.
 6. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Dom Samotnej Matki, a taca ze Św. Szczepana przeznaczona jest na WSD w Sandomierzu.
 7. We wtorek po godz. 8:00 odwiedzimy osoby starsze i chore, które przed Świętami pragną skorzystać z Sakramentu Pokuty i przyjąć Jezusa do swoich serc.
 8. W zakrystii są do wzięcia poświęcone opłatki i świece Caritasu na wigilijny stół.
 9. We wtorek zostaną przywiezione choinki do kościoła. Bardzo proszę chętnych mężczyzn i Rycerzy Kolumba we wtorek na godz. 13:00, ustawimy szopkę i oprawimy choinki. A wieczorem na godz. 16:00 zapraszam wszystkich chętnych do udekorowania choinek, założenia światełek i udekorowania szopki. Zapraszam chętnych do tych prac
  i grupy parafialne Oazę Rodzin, Krąg Biblijny, Arcybractwo Straży Honorowej,
  Akcję Katolicką, Żywy Różaniec, Rycerzy Kolumba, Scholę, Ministrantów. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież. W kościele dolnym proszę o zrobienie Szopki
  i udekorowanie choinek Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ.
 10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty rodzinom:
  Czuchta Beata i Krzysztof, Cwynar Barbara, Golik Wiesław, Leszczyńska Halina, Czuryszkiewicz Eugenia, Włodarczyk Maria i Władysław.
 11. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Wańkowicza blok nr 69. Do sprzątania proszę w środę na godz. 16:00.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.