OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 2021.01.10.

  1. Dzisiejsza niedziela – Święto Chrztu Pańskiego niech będzie przypomnieniem naszego Chrztu świętego i okazją do przypomnienia spraw związanych z tym Sakramentem. Przede wszystkim kwestia wyboru imienia dla dziecka. Jeżeli już wybieramy dziecku jakieś modne imię w danym czasie, to powinniśmy nadać dziecku drugie imię związane ze świętym, aby dziecko miało swojego świętego patrona. Druga sprawa to wybór rodziców chrzestnych. Powinni być oni praktykującymi katolikami przystępującymi do sakramentów świętych. Chrzestni są świadkami wiary. Muszą sami być wierzący i tą wiarą żyć na co dzień.
  2. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie ten czas przedłużamy do drugiego lutego i w tym czasie dalej śpiewamy kolędy.
  3. W tym tygodniu dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej. Zapraszamy rodziny do naszej Świątyni na godz. 18:00, aby wspólnie modlić się o błogosławieństwo Bożej Dzieciny i do wspólnego kolędowania. Msza św. sprawowana jest codziennie w intencji rodzin zaproszonych na dany dzień. Po modlitwie związanej z kolędą i po udzieleniu błogosławieństwa od Bożej Dzieciny można zabrać do domu na pamiątkę obrazki, folderek i wodę święconą do pokropienia domu i mieszkańców.
  4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Stanisław Leśniewski i Irena Kluz.
  5. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Łąkowej i Makowej od numeru 1 – 30.
  6. Rodziny Domowego Kościoła w naszej diecezji nawiedza Święta Rodzina. Ikona Świętej Rodziny przybędzie i do naszej parafii. W przyszłą niedzielę Ikona Świętej Rodziny będzie w naszej Świątyni, a podczas Mszy św. o godz. 10:30 nastąpi Uroczyste zawierzenie Rodzin naszej parafii Świętej Rodzinie. Po Mszy św. o godz. 12:00 Święta Rodzina rozpocznie nawiedzenie Rodzin Domowego Kościoła w naszej parafii.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.